CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS »

söndag 17 maj 2015

Vinnare av Sölvhunden på utställning och jaktprov genom tiderna.


VINNERE AV SØLVSTATUETTEN (”Sølvhunden”) PÅ UTSTILLING


År    Rase                Navn                                                           eier/fører

1922  ES                 Lyda                                                           E. Almli, Fannrem

1924  ES                 Bonnie                                                       Forstm. Raabe og dr Raabe, Oslo

1926  ES                 Haakis Rex                                               Disp. Solstad, Oslo

1928  ES                 Lady                                                          K. Solstad, ler

1929                        Ingen Utstilling

1930                        NKK-utstilling her for 1. gang

1931 P                    Vardehaugs brunette                                T. Paus

1932 P                    Tolles Primo de Riviera                           T. Paus

1934 KV                Perviljas Stegg                                          E. Horn

1935  P                   Rundhovdas Marquis                               E. Sissener

1936  ES                 Sjurreirets Guy                                         Anders G. Bratt

1937  GS                 Bonnie                                                      J. Mogård

1938  IS                  Rowen of Kilpecon                                  August Stenersen

1939  IS                  Knoll av Fjordheim                                  N. Stiansen

1940  GS                Trollheimens Jarl                                      O. F. Borchrevink

1941  IS                  Grønnsjøens Tanja                                    H. Larsen

1947  ES                 Vigdaættas Bo                                         Tore Østhus

1948  RS                 Riss                                                          E. Møller

1949  GS                 Trollheimens Tass                                   O.F. Borchrevink

1951  ES                 Østvangens Bossie                                   T. Østhus

1952  ES                 Vigdaættas Marik                                    J. Thoresen

1953  ES                 Vigdaættas Marik                                    J. Thoresen

1954                                    Utstilling avlyst pga valpesyke

1955  ES                 Ch. Rugldalens Jeppe                               G. Amundsen

1956  ES                 Vigdaættas Falk                                       R. Grenstad

1957                                    Utstilling avlyst pga valpesyke

1958  P                    Huldreheimens Duchess                          E. Steen Stenersen

1959  P                    Pikhaugens Polly                                      P. Haukebø

1960  ES                 Vigdaættas Vai                                        A. Watle

1961  GS                 Krutt (Per)                                                R. Aune

1962  P                    Toya                                                         S. Kuvaas

1963  ES                 Tinn                                                          A. Watle

1964  GS                 Gloføykens Rugga                                   K. Olstad

1965  P                    Ch. Trollhaugens Mercury                      O. Aurtande

1966                                    NKK-utstilling

1967  GS                 Jonsbu Tell                                               K. Nilsen

1968  SV                 Sheriff                                                       P. Westgård

1969  SV                 Boy                                                          T. Staw

1970  IS Gormr don Søn                                                         V. og P. Nymark

1971   ES                 Treff                                                         Karstein Lillejord

1972  P                    Leistadåsens Spica                                   K. Lavik

1973  KV                Unikums Barr                                          Flagestad

1974  GS                 Ulvatnets Porat                                        Kjell Arntzen

1975  IS                  Valaskjalvs Tya                                        Ivar Hopen

1976  P                    Myrteigens Prince Jo                                Jon Olav Ekrann

1977  SV                 Tarass                                                        Per Westgård

1978  RS                  Orkelsjøens Jerry                                      Bjørn Johansen

1979  P                    Vestergyllens Frikk                                  Lars Kvalheim

1980  P                    Våeians Perle                                            K. Sognli

1981  IS                  Eieholms Caro                                          Per Thore Pedersen

1982  IS                  Remos                                                      Tore Stene

1983  IS                  Skuld                                                        Per H. Nymark

1984  GS                 Eggafjellets Tussa II                                Jarle Johansen

1985  P                    Rypeåkerens Virus                                   Birgit Westgård

1986  SV                 Kjempeåsens Fia                                      Odd Karlsen

1987  P                    Piaættas Go On Guy                                E. Sissener /B. Plassgård

1988  KV                Orremyras A’Lato                                    Lars Rasmussen

1989  SV                 Groftedalsheias Ruska                            Åse og Nils Kaldahl

1990  ES                 Joker Ero                                                  Arve Nicolaisen

1991  P                    Heggebakkens Balder                              Willy Løkkemo

1992  KV                Orremyra C’Ymir                                     Per Harald Nymark

1993  ES                 Vårstigens Chailo                                     Jan Rotnes

1994  IS                  Roijahn                                                     Per Jarle Ingstad

1995  ES                 Joker Ero                                                  Arve Nicolaisen

1996  ES                 Sætermoens Store Basken                        H. Sæthermo

1997  ES                 Spannlias Rocky                                       Odd Estenstad

1998  GS                 Imingens Miss Bovie II                            Nina Nordby

1999  GS                 Ricko                                                        Sverre Hoven

2000  ES                 Sætermoens Drillo                                    Bjørn Erik Tessem

2001  GS                 Imingens Trønder Trøkk                          Wenche Porsanger/ Nina Nordby

2002  SV                 Pjalt av Kjølhaugen                                  Birgit Westgård/ Vigdis Nymark

2003  SV                 Pjalt av Kjølhaugen                                  Birgit Westgård/ Vigdis Nymark

2004  GS                 Finnvolas Ziko                                         Steinar Einvik

2005  IS                  Valaskjalvs Tokk                                      Vigdis Nymark

2006  GS                 Imingens Bh Jippi-Ja                               Nina Nordby Kjelsberg

2007  KV                Rugdelias Nmi Rajo                                 Frode Erlandsen

2008  ES                 Piksteinans Tessa                                  Steinar Berg
 
2009  GS                 Hagelsprutans Qule Quvintus            Eirik Hopstad

2010 IS                   Valaskjalvs Vimur                              Vigdis Nymark

2011 P                    Daxo Nova Hajnice                             Henry Espeset


2012  ES                 Piksteinans Ziir                                   Steinar  Berg

2013 ES                 R Tutta                                                 Svein Sellie

2014 GS                Storsteinens Galante Gant                    Britt Einarsen
2014 BIS-Veteran   SV Mälarens Rr-Alphaville               Birgit Westgård



VINNERE AV SØLVSTATUETTEN (”Sølvhunden”)  (jaktprov)

1923 GS Vesla e/f: P. Watle, Løkken

1926 ES Storfosens Ergo e: M. Stenersen, Oslo

1928 ES Tifjellets Bell e/f: Johs. Røhme, Orkanger

1929 ES Norrøna Svante e/f: M. Stenersen, Oslo, / M. Holtermann

1930 ES Norrøna Svante e/f: M. Stenersen, Oslo, / M. Holtermann

1931 ES Tell e/f: A Raabe

1932 GS Trollheimens Glory II e/f: O.F.Borchrevink

1933 KV Perviljas Stegg e: E. Røhmen

1934 VK instilt

1935 ES Vesla av Solseth e/f: J. Holm/ J. Kjøsnes

1936 ES Ma e/f: J.Holm

1937 ES Boy e/f: H. Bryhni

1938 ES Pan Jan av Vindaregg e/f: R. Vinderen

1939 Prøven avlyst

1940 ES Bonnie Lassie e/f: A. Holm

1941 ES Bonnie Lassie e/f: A. Holm

1947 P Moorlands Jacka e/f: E. Steen-Hansen

1948 ES Viddas Jack e/f: H. Setsaas

1949 ES Lasse 62D e/f: N. Lefstad

1950 ES Lasse 62D e/f: N. Lefstad

1951 ES Viddas Jack e/f: H. Setsaas

1952 Prøven avlyst

1953 ES Prikkens White Don e/f: A. Unsgaard

1954 ES Skardøras Rita e/f: Ingrid Estenstad/A. Estenstad

1955 ES Ch. Østvangens Bossie e/f: T. Østhus

1956 ES Østvangens Bo e/f: T. Østhus

1957 ES Østvangens Bo e/f: T. Østhus

1958 ES Prikkens Runo e/f: A. Bergan

1959 P Skarvets Javette e/f: G. &Th. Øhren/ Th. Øhren

1960 GS Kalvsjølias Jerv e/f: Rolf Aune

1961 ES Fly e/f: T. Leistad

1962 ES Fly e/f: T. Leistad

1963 ES Guri e/f: L. Thaulow

1964 P Marika Doll e/f: T. Leistad

1965 P Yotas Arrow e/f: F. Drabløs

1966 ES Vestfjellets Tanja e/f: G. &Th. Øhren/ Th. Øhren

1967 ES Lotte e/f: P. Storrønning

1968 ES Hommelfjellets Ponto e/f: R. Sevendal

1969 ES Vestfjellets Tanja e/f: G. &Th. Øhren/ Th. Øhren

1970 ES Borkes Sisu e/f: Johan B. Steen

1971 ES Gråvolas Trolla e/f: Arne Gran

1972 ES Gråvolas Trolla e/f: Arne Gran

1973 ES Parat P. Av Ekebäck e/f: A. og P.A. Watle/ P.A. Watle

1974 ES Borkes Sisu e/f: Johan B. Steen

1975 ES Janka e/f: Henrik Hoel Wold

1976 IS Valaskjalvs Urd e/f: Bjørn Ingebrigtsen

1977 ES Njardarheimens Blue Trico Tiger e/f: H.Olsen

1978 P Pålamalmens Og-On Dart e/f: E. Sissener/ B. Plassgård

1979 Ikke utdelt. (ES Gråvolas Rubem vant VK, men var ikke utstillingspremiert)

1980 P Lise e/f: Sivert Tuflåt

1981 ES Brennvolas Raja e/f: K. Stokdal

1982 ES Botnfjellets Snorre e/f: E. Rusten

1983 ES Heisa e/f: J. Dahl

1984 P Bjørklunds Cito e/f: R. Loennecken/ E. Holmvik

1985 ES Morkhaugens Tsarek e/f: Arild Redergård

1986 Ikke utdelt. (ES Jæger vant, men var ikke utstillingspremiert)

1987 ES Tiurhaugens Katja e/: Bjørn Watle

1988 ES Sisu e/f T. P. Johansen

1989 P Sølnklettens Zita II e/f: A. Monsen / B. Plassgård

1990 ES Snøføykas Rulle e/f: Jan Graff

1991 Ikke utdelt (ES Roma vant, men var ikke utstillingspremiert.)

1992 P Sølnklettens Taxi e/f: E. Sissener / B. Plassgård

1993 P Likkos Arras e/f: Sturla Bendiksen

1994 GS Vinterveiens Oskar e/f: Agnar Svendsen

1995 KV Steff e/f: Victor Wang

1996 KV Garm av Tunvinn e/f: Victor Wang

1997 ES Hallråas Pax e/f: Tor Nilsen

1998 ES Morkhaugens Reno e/f: Hallvard Rødsjø

1999 ES Vigdaættas Wai e/f: Per Arne Watle

2000 P Yljalias Mattea e/f: Terje Bjørhusdal

2001 GS Flintheias Balder e/f: Webjørn Svendsen

2002 IS “US” T-Manus e/f: Lars Råstad

2003 IS Irskesjøens D’Zento e/f H.I. Walle & G. Keiserås/ G. Keiserås

2004 ES Åsmarkas C-Star e/f: Ingvar Rødsjø

2005 ES Missie e/f. Robert Kristiansen

2006 ES Black e/f: Kristin og Bjørn Watle/ Bjørn Watle

2007 IS ”US” Tornado, Randi Halvorsen og Rune Magnussen

2008 KV Eraaks Lola, Kåre Lotsberg

2009 ES Skillevatnets Turte, Kåre Norum

2010 ES Kleivskogens Queen, e/f: Per Arne Watle

0 kommentarer: